Aktualny Tydzień
Wszystkie dni

Twój IP: 54.87.61.215
Czas: 2019-05-24 20:07:31

11 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy zorganizowała gminne eliminacje do XXI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej.  Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Radgoszcz i został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

-  szkoły podstawowe klasy I-III

- szkoły podstawowe klasy IV-VIII

- gimnazja

Jury w składzie: Elżbieta Luszowiecka, Krystyna Frąc, Marian Fijał po wysłuchaniu    47 recytacji przyznało następujące miejsca:

Klasy I- III

I miejsce: Wiktoria Węgiel z Zarzecza Dużego

II miejsce: Patrycja Juras z Radgoszczy

III miejsce: Aurelia Kilian z Luszowic

Wyróżniono: Zuzannę Irla z Zarzecza Dużego i Nikolę Nowak z Luszowic

Klasy IV-VIII

I miejsce: Patrycja Kędzior SP Zarzecze Duże

II miejsce ex aequo: Kinga Leżoń, Jagoda Kułaga obie reprezentują SP w Radgoszczy, Magdalena Dynak z zarzecza Dużego i Daniel Biel z Luszowic

III miejsce ex aequo: Cudak Patrycja z Zarzecza Dużego, Zawiłowicz Konrad i Zielińska Zuzanna przedstawiciele SP w Radgoszczy

Wyróżnienie przyznano: Dominikowi Podosek, Wiktorii Wąż, Milenie Motyka, Wiktorowi Majka, Julii Dykas i Patrykowi Działo wszyscy ze SP w Radgoszczy

Gimnazja:

I miejsce: Anna Błocho

II miejsce ex aequo: Klaudia Kuta i Joanna Otfinowska wszystkie reprezentują Radgoszcz.

Zwycięscy zostali nagrodzeni dyplomami i pozycjami książkowymi, a laureaci pierwszych miejsc reprezentowali gminę w eliminacjach powiatowych w Dąbrowie Tarn. dnia 19 marca. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek. W zmaganiach powiatowych wyróżniono Patrycję Cudak Zarzecza Dużego i przyznano III miejsce Ani Błocho. Gratulujemy sukcesów zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym!

Copyright © 2019 GBP w Radgoszczy Rights Reserved.