"Mała Książka - Wielki Człowiek"

“Bądź blisko i czytaj dziecku już od urodzenia, bo mała książka to wielki człowiek!

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek” – skierowanego do trzyletnich czytelników. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…”, oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu dostanie imienny dyplom. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Projekt jest wspierany kampanią społeczna, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest Instytut Książki, patronat honorowy nad nim objął Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka. Akcja rozpocznie się w połowie wrześniu 2018 roku. Zapraszam do odwiedzenia radgoskiej biblioteki.

Copyright © 2018 GBP w Radgoszczy Rights Reserved.